האירועים שלנו

אשא עיניי אל העתיד – 4 המכשירים הביתיים החכמים ביותר מתערוכת CES 2018

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

1

מדי שנה, מספקת תערוכת האלקטרוניקה CES אינספור מוצרים חדשים. כמובן שרובם לא מגיעים לשוק אבל כשמסתכלים מקרוב, אפשר למצוא את אבני החן החבויות בינות אלפי המוצרים המושקים במהלך שבוע התערוכה בלאס וגאס. הנה כמה מהטובים ביותר לבית החכם.

1. מסכים נעלמים

2

בתמונה: המסך המתגלגל הקטן שהציגה LG לפני כשנתיים

בואו נודה על האמת – מסכים הם לא פריט עיצובי יפה במיוחד. הם קופסאות שחורות שקיימות כמעט בכל תחום של חיינו. למרבה השמחה, גם היצרנים מודעים לעובדה הזאת ומריחים הזדמנות להעלים את חלקם הגדול של המסכים. אחד מאותם יצרנים הוא חברת LG, שהשיקה טלוויזיית OLED של 65 אינץ' שמתגלגלת כמו עיתון ענקי. בהדגמה שבתערוכה, השתמשו נציגי החברה במנגנון גלגול שהוסתר בתוך קופסה, כדי שלא לחשוף את הסוד המסחרי של המנגנון, אבל דמיינו בנפשכם את האפשרות לגלגל את הטלוויזיה שלכם ולהכניס אותה לארון בסופו של יום. או אפילו טוב יותר, דמיינו שתוכלו לשאת אתכם את המסך בתוך גליל ייעודי ולשלוף אותו בכל מקום שבו תהיו. ובכן, עוד זמן לא רב, הדמיון הזה יהפוך למציאות.

3

הטלוויזיה בתערוכת CES

2. מותם של הכבלים

4

לא פעם כתבנו על רעיונות שונים להטענת טלפונים סלולריים ללא כבל, אבל מה שמנע מהטכנולוגיה לפרוץ לשוק הוא חוסר האחידות בתעשיית ההטענות האל חוטיות בכל הנוגע לתאימות. עכשיו, כשאפל בחרה לחבור עם Qi, הלך בעקבותיה גם אחד היצרנים הגדולים בתחום. בזכות מהלך זה, יותר חברות יתמכו בטעינה ללא כבלים. לכן, בקרוב נוכל כולנו להתנתק מהכבלים למשך זמן ארוך יותר.

3. גם המטבח הופך אל חוטי

5

אחת הטכנולוגיות היותר עתידניות, אבל ללא ספק מתאימות להווה, היא המטבח האל חוטי של הסטארט-אפ אורבניר (Urbaneer), שנועד לחללים קטנים. המכשירים במטבח נטענים על גבי משטח העבודה עצמו, כך שהמשטח הופך לאזור בישול ברגע שנגמרת עבודת ההכנה ומספק שטח נוסף כשאיננו בשימוש. המשטח איננו מתחמם בזמן הפעולה והוא בטוח מאוד לשימוש. המטבח האל חוטי גם נפטר מהצורך להעביר כבלים חשמליים ברחבי החלל, מקל על הארגון שלו והופך את העיצוב לנקי יותר.

כל הפריטים שהוצגו בתערוכה, החל מהמשטח האל חוטי וכלה במכשירים של פיליפס והאייר שהותאמו לו, כבר נמצאים בשוק.

6

משטח העבודה האל חוטי

4. ניקוי חלונות אוטומטי

7

ה- Winbot Xבפעולה, מחובר לכבל ביטחון

נכון שכבר עשו את זה קודם, אבל הרובוט הזה לניקוי חלונות הוא פשוט טוב יותר מהאחרים. כמו הרובוטים האחרים, גם Winbot X נדבק לחלון ומנקה בכוחות עצמו את כל הלכלוך, אבל ברובוט של Ecovac מותקנת סוללה שמבדלת אותו מאחרים. בעוד שכל מנקי החלונות האוטומטיים זקוקים לחיבור לחשמל, החידוש של Winbot X הוא שהרובוט יכול לפעול למשך כל מחזור הניקיון, ללא הצורך בכבל או בחיבור לשקע חשמלי. המוצר המושלם לפסח! כמה חבל שהוא יוצא לשוק רק ברבעון השני של 2018…

 

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם