בית יכול להיות חכם גם בדרכים מפתיעות

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

spiral

גם מגדל שמסתובב ב-360 מעלות כך שכל אחד מהדיירים זוכה להתגורר בפנטהאוז בתורו, הוא בית חכם!
המעצב התעשייתי הטאיוואני שין קוּ (Shin Kuo) מצליח להעניק פרספקטיבה חדשה לאדריכלות האורבנית עם קו הרקיע המסתובב שלו, פרויקט שאותו הוא מכנה בשם: Turn to the Future (לפנות לעתיד). קוּ פיתח את המגדל המופלא הזה כפרויקט גמר של לימודי האדריכלות שלו ב-San Francisco Academy of Art University.

 

מגדל מגורים ספירלי

מגדל Turn to the Future הוא בניין דירות שמתנשא לגובה 27 קומות ומסתובב אופקית ב-360 מעלות. העיצוב הדינמי של המגדל המסתובב מבטיח לדיירים העירוניים הזדמנות להתחבר עם סביבתם ולטפח מודעות חדשה ביחס לקרקע, לשמים, לאור, לכוח הכבידה ולצל.

סיבוב המגדל מופעל במחזוריות באמצעות מערכות הנדסה נרחבות אשר נושאות כל דירה בספירלות שמחליקות ממרומי הקומה ה-27 עד למטה לקומה הראשונה, בלוח זמנים שנקבע מראש. כל יחידה פועלת לאורך מסלול ספירלי וננעלת כמו במערכות רכבות הרים על ידי חיישנים אינפרא אדומים ומפוקחת באמצעות מערכות תמיכה ובלימה שונות. כאשר יחידה אחת מגיעה למטה, הפעולה המשולבת של מערכות ההחלקה ההידראולית והמנוף, מחזירה אותה למעלה.

קוּ מתכנן לממש את המבנה שלו תוך ניצול אפשרויות ההדפסה התלת-ממדית לבניית יחידות שהמסגרת שלהן תכלול שילוב של אלומיניום, פלדה, זכוכית חכמה, פנלים סולריים וחומרים קלי משקל כמו סיבי פחמן, בטון גמיש ואפילו עצם מלאכותית.

כל דייר במגדל זוכה בחוויית דיור זהה

באמצעות מערכת מחזורית זו מציע קו דירות בעיצוב זהה שמאפשרות לכול דייר ליהנות מאותה חוויה. לדבריו, הפרויקט לא מונע מטכנולוגיה, אלא מתוך רצון להציע דרך חדשה של מגורים ואורח חיים. הוא רוצה לתת לבני האדם הזדמנות חדשה לתקשר עם חלל המגורים וליצור אינטראקציה פעילה עם העיר, תוך תנועה ושינוי במערכות היחסים. קוּ מאמין שהפרויקט הזה ישנה את הגדרת ההיסטוריה של הבנייה.

כתובות נוספות שעשויות לעניין אתכם

 • Text_2

  טכנולוגיית חימום חדשה! בניין המשרדים החדש של גוגל יחומם על ידי האדמה עצמה

  2 בתמונה הראשית – דגם של מתחם המשרדים החדש הקמפוס החדש של גוגל ב-Bay View שליד סן פרנסיסקו, נבנה

  קרא עוד
 • Text_2

  שלט אחד (כמעט) לכל מכשירי הבית החכם

  1 Nanoleaf היא חברה לעיצוב גופי תאורה שהשיקה שלט רחוק בצורת תֲּריֹסִרון (גוף הנדסי בעל 12 פאות) אשר

  קרא עוד