האירועים שלנו

בקרוב, כבישים חכמים יוכלו להזמין לכם אמבולנס ולחבר אתכם לאינטרנט

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

2

בתים חכמים, טלפונים חכמים, מקררים חכמים, ערים חכמות – כל הדברים מתחברים בהדרגה אחד לשני. אין ספק שמהפכת האינטרנט של הדברים הכניסה שדרוגים חדשים גם לפריטים הכי יומיים ושגרתיים בחיינו, אבל אתם יודעים במה היא יכולה לעזור לנו הכי הרבה? במערכת הכבישים שלנו.

אולי שמתם לב שהכבישים שלנו ממש טיפשים כרגע. עלות התחזוקה שלהם גבוהה והם לא עושים דבר מלבד לאפשר לתחבורה לנוע (ועל כך, כמובן, מגיע להם מלוא הקרדיט). אבל סטארט-אפ מקנזס סיטי, Integrated Roadways, מנסה לשנות את המצב הקיים ולהשכיל את הכבישים שלנו.

Integrated Roadways רוצה להחליף את כבישי האספלט הנפוצים בלוחות בטון מיוחדים ומתוחכמים, שמאפשרים לכבישים לזהות כלי רכב ולדעת איפה כל אחד נמצא בזמן אמת. במצב כזה, יוכלו הכבישים לדעת באיזו מהירות נוסע כל כלי רכב ולהזעיק את שירותי החירום במקרה של תאונה. הם יוכלו גם לאגור מידע בזמן אמת על מצב הכביש ועל מצב התנועה, ולעדכן את המכוניות האוטונומיות כדי שאלה יבחרו בנתיבים אפקטיביים ובטוחים יותר. נוסף על אלה, הכבישים החכמים מחזיקים מעמד למשך זמן ארוך יותר, פי 5 מהכבישים הרגילים.

אבל זה עדיין לא נגמר בזה, כי לחברה יש תוכניות גדולות אף יותר. היא צופה שמערכת הכבישים החכמים תספק גם תקשורת אינטרנט אולטרה-מהירה, שנקראת 5G, בלי שיהיה צורך לבנות תשתית נוספת, שכן בכבישים כבר מותקנים סיבים אופטימיים מתאימים. אז… בקרוב אצלנו?

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם