האירועים שלנו

האדם נגד המכונה או גם בית חכם צריך להתקין בחוכמה

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

1

בית חכם באמת יודע לעשות המון דברים. למשל, הוא עוזר לנו לשלוט בקלות מכול מקום ובכול רגע בתריסים, בתאורה, במיזוג האוויר או במערכות הבידור; הוא מתוכנת להגן על הבית שלנו באמצעות חיישנים מתוחכמים, מפתחות ביומטריים והיכולת להבדיל בין בני המשפחה לאנשים זרים; והוא גם מאפשר להורים לעקוב אחר הילדים, לשמור עליהם מרחוק ולהבטיח שהם בטוחים ומוגנים גם כשהם מחוץ לבית.

אבל זה לא הכול. היום, הבית החכם יכול לעזור לנו לשמור על אורח חיים בריא. זאת אומרת שאם רק נרצה הוא יפקח על מספר הקלוריות שאנחנו צורכים בכול ארוחה, על מספר הצעדים שאנחנו פוסעים מדי יום או על השעה שבה ניכנס למיטה בלילה כדי להבטיח שנישן שינה עמוקה וטובה.

אלא שגם בבית חכם חשוב לשמור על איזון כי לפעמים כל הטכנולוגיה המדהימה הזאת עלולה קצת להשתלט לנו על כל רגע ורגע בחיים ולהעיק. אז מה עושים? מה שעשה תומס (שעוד רגע נספר את סיפורו) – ״עובדים״ על הבית החכם כדי להחזיר לעצמנו את השליטה. אחרי הכול מי כאן הבוס, האדם או המכונה?

סיפורו של תומס

הוידאו שבהמשך מספר את סיפורו של תומס בן ה-70 שכל מה שרצה זה שהילדים שלו יניחו לו לחיות את חייו כאלמן בשקט ובשלווה. אבל הילדים, מתוך דאגה לאביהם, ציידו אותו במערכת שתשלוט על הרבה היבטים בחיים שלו, רק כדי שיישאר בריא וחזק. אבל, כפי שאפשר לראות בסרטון, בזמן שהמיטה החכמה שלו לא הפסיקה לשלוח הודעות לטלפון שלו בהתעקשות שילך לישון עד 22:00, אי אפשר שלא לחוש בתסכול שלו. תמצאו את עצמכם חשים אהדה לתומס ולניסיונותיו לזכות חזרה בשליטה בחיי היומיום שלו בעודו ממציא שיטות להערים על המכשירים החכמים ולמעשה מוצא את עצמו חי חיים כפולים: אלה שהוא רוצה לחיות ואלה שהמכשירים שלו דורשים שהוא יחיה.

אז מהו מוסר ההשכל? הבית החכם הוא המצאה גאונית, אבל אין ספק שהוא צריך להתאים לדיירי הבית ובראש ובראשונה, להיות תוספת רצויה ולא מעמסה מעיקה.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם