האירועים שלנו

האם הגיע הזמן לצרף רובוט למשפחה?

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

1

שוק הרובוטיקה הצרכנית מוכן לפריצה. נכון לעכשיו, רוב הרובוטים לבית מסוגלים לבצע משימה אחת בלבד (למשל, הרומבה, שואב האבק) ורוב הסייעים הדיגיטליים הם למעשה מכשירים נייחים המופעלים על ידי תוכנה מלאכותית חכמה (AI) עם רכיב לזיהוי קולי, בדומה ל-Google Home או ל- Echoשל אמזון.

כדי לתת דחיפה משמעותית לתחום, קוקה (Kuka), יצרנית הרובוטים של טסלה (Tesla), ומידאה (Midea), חברת מכשירי חשמל סינית – משלבות כוחות במטרה לחדור לשוק הרובוטיקה הצרכנית. לפי התכנון, הרובוטים שלהן ישתמשו בבינה מלאכותית (AI) ולא רק יתפקדו כסייעים דיגיטליים (כדוגמת Alexa, העוזרת האישית של אמזון), אלא גם יהיו מסוגלים להתנייד ולבצע פעולות פיזיות.

בקרוב: עוזר/ת בית רובוטי/ת

חברת מידאה רכשה את קוקה תמורת 5 מיליארד דולר במטרה לנצל את השוק ההולך וגדל בקפיצות ענק, על אף היעדר פריצות דרך ממשיות בתחום זה עד כה.

ומידאה לא טועה. הזדמנות אדירה ממתינה בתקופה זו לחברה שתוכל לייצר רובוטים ביתיים שלא רק יופעלו על ידי בינה מלאכותית ויכולת זיהוי קולי, אלא גם יהיו ניידים ובעלי תפקודים פיזיים.

האם זה אומר שבקרוב נקבל שירות על ידי רובוטית מסורה או רובוט נאמן? אולי, אבל כמובן שמידאה פועלת בשוק תחרותי. סופט-בנק (SoftBank), חברה יפנית לטלקומוניקציה ואינטרנט, הודיעה לאחרונה כי רכשה את בוסטון דינמיקס (Boston Dynamics) ואת שאפט (Schaft), שתי חברות ידועות ברובוטיקה ובעבודות ההנדסיות שלהן. הראשונה היא אולי הטובה ביותר בתחום הרובוטים המצוידים ברגליים שיכולים לנווט בהצלחה על פני שטחים לא אחידים המאוכלסים בבני אדם. לעומת זאת פפר (Pepper), הרובוט בדמות אדם של סופט-בנק, משמש עד כה בעיקר במערכות קמעונאיות כי הידיים שלו יכולות לבצע רק מחוות ולא משימות בפועל. פפר הוא ידידותי ואדיב, תכונה שהופכת אותו לנגיש. כלומר, מרכיב מפתח במידה שהמפתחים רוצים שהקונים גם ישאלו אותו שאלות.

למרות הכול, ואף על פי ששיתופי הפעולה הגיעו לשיא חדש כרגע, אל תצפו לכך שעוזר הבית הרובוטי יוכל לעוף או לדבר במבטא ניו יורקי בזמן הקרוב. נכון לעכשיו, נסתפק ברובוט שמסוגל לבצע פעולות פשוטות בבית. בינתים, קבלו חמישה רובוטים ביתיים זמינים בשוק:

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם