האירועים שלנו

המדרכה הדינמית שמשנה צורה לפי הצורך

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

מדרכה

האדריכל האיטלקי קרלו ראטי (Carlo Ratti) וחברת האם של גוגל, Alphabet, עבדו יחד על מערכת של מדרכה מודולרית שמסוגלת לשנות את אופן השימוש ברחוב לאורך היום.

Dynamic Street היא מדרכה שמורכבת ממשטחים בצורת משושה שעוצבו כך שניתן להרימם ולהזיזם בקלות בתוך זמן קצר. המטרה היא לאפשר שימושים מגוונים לרחוב או למדרכה בשעות שונות של היום או השבוע. למשל, אם מדובר באזור עמוס בתנועת הולכי רגל ורוכבי אופניים במשך שעות העומס שהופך להיות שקט ביתר שעות היום, ה-Dynamic Street יכול לאפשר להשתמש ברחוב הזה כמגרש משחקים במשך היום, מגרש כדורסל בסופי שבוע או כל שימוש אחר.

"Dynamic Street יוצרת מרחב להתנסות עירונית", אמר ראטי. "המטרה שלנו היא ליצור רחובות שמגיבים לצרכים המשתנים-תמיד של האזרחים", הוא הוסיף.

נוסף על היותם נוחים לארגון מחדש, בתוך המשושים של Dynamic Street מוטמעת תאורה שאותה ניתן לתכנת כדי שתסמן מעבר חצייה, שבילי אופניים, אזור להעלאה והורדה של נוסעים או כל צורך אחר. בכל משושה יש פתח שמאפשר החדרה של אלמנטים ורטיקליים כמו שלטים, מעמדי חנייה לאופניים, ציוד כושר, מעמדים למיקרופונים או סלי כדורסל.

"המכוניות האוטונומיות ישנו את מספר הנתיבים הנדרשים בכביש ואת מספר החניות שנזדקק להן", אמרה אמה גריר (Emma Greer), מנהלת הפרויקט. " Dynamic Streetהוא ניסוי בפלטפורמה דינמית שמאפשרת לאנשים לראות איך הטכנולוגיה יכולה להשתנות ולהגיב לתנאים שונים".

למרות שאב הטיפוס עשוי מעץ, היוצרים שואפים לייצר את המוצר המוגמר ממגוון של חומרים, כולל בטון וגומי.

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם