האירועים שלנו

הפרח החכם – פאנל סולרי שלמד משהו מהחמניה

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

3

ארנולד שוורצנגר, הכוכב ההוליוודי והמושל לשעבר של קליפורניה, מעריץ את ההמצאה האוסטרית האחרונה שנקראת Smartflower (פרח חכם), ואומר ש"זה רעיון מבריק שאתה שם מחוץ לבית, תוקע אותו וזהו, אין התקנה ולא שום דבר אחר".

אז במה מדובר?

ה-Smartflower הוא פאנל סולרי שלא יכול, וגם לא רוצה, לשבת בשקט. הערכה הסולרית החדשה מחקה את ההתנהגות של החמניה בשמש, כשעלי הכותרת המודולריים שלה מסתובבים בעקבות השמש לאורך כל היום.

לפי החברה האוסטרית, מערכת זו יעילה ב-50-40 אחוזים יותר ממערכות פוטו-וולטאיות מסורתיות שההטיה שלהם קבועה ומוגבלת. החברה מציינת שיכולת הייצור של ה-Smartflower מקבילה לזו של מערכת ה-4 קילוואט שמונחת על הגג, והמוצר הזה נחשב לפורץ דרך בתחום המוצרים הסולריים העצמאיים. ואכן, ה-Smartflower מיועד לשימוש בבתי מגורים ובעסקים קטנים, מה עוד שהוא זמין במגוון צבעים שזכו לשמות מפתים כמו ברי (Berry, גרגרי יער), ג'ונגל או פורצלן.

4

פרח סולרי חכם שעוקב אחר השמש

יומו של הפרח החכם מתחיל עם הזריחה, כאשר הוא פורש את עלי הכותרת (הלוחות הסולריים), אשר מגובים במברשות שמסירות מהם כל אבק ופסולת.

כשהפרח פונה אל השמש בזווית של 90 מעלות, הוא משתמש בציר כפול מבוסס GPS שעוקב ומחשב את הזווית האופטימלית לתזוזת הלוחות לאורך היום. המודולים מתקפלים בלילה או כשהחיישנים חשים ברוחות עזות שעלולות לגרום נזק ללוחות.

באתרים ברחבי אירופה מותקנים כבר כאלף פרחים חכמים, כשאת אחד מהם אפשר לראות בגן הבוטני במדריד.

ראו את הפרח בפעולה בסרטון השיווקי של החברה:

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם