האירועים שלנו

התכנית של טסלה: להפוך את הבית שלכם למפעל אנרגיה

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

9

טוב, אולי עדיין לא בדיוק את הבתים שלנו, כי טסלה מקימה את הפרויקט באוסטרליה, אבל אם הוא יצליח אין שום סיבה שלא יגיע גם אלינו בשלב כלשהו. אז במה מדובר? אחרי שבנתה את סוללת הליתיום הגדולה ביותר בעולם בדרום אוסטרליה, חברת טסלה, שבראשה עומד אילון מאסק, מנסה עכשיו לשבור שיא נוסף.

10

סוללת הליתיום בדרום אוסטרליה. הוקמה בצמוד לתחנת טורבינות רוח

11

סוללת הליתיום הגדולה בעולם, דרום אוסטרליה

במדינת דרום אוסטרליה, לפחות 50,000 בתים עומדים לזכות בהתקנה של פאנלים סולריים ויחידות להטענת סוללות של טסלה. אלפי הבתים יחוברו כולם לרשת החשמל כדי ליצור מפעל הכוח הווירטואלי הגדול ביותר בעולם. במסגרת הפרויקט, בעלי בתים יכולים להירשם להשתתף בתכנית. נכון לעכשיו, 6,500 בתים כבר רשומים.

דרום אוסטרליה סובלת כבר שנים רבות מאספקת חשמל לא יציבה, כאשר רק בפברואר האחרון חוו התושבים הפסקת חשמל נרחבת בעקבות גל חום שגרם לזינוק בצריכת החשמל. גם ב-2016 נותרה מרבית המדינה ללא חשמל לאחר שסערה פגעה בקווי חשמל מרכזיים. לכן, פנה השלטון המקומי למאסק כדי שזה יציע פתרונות לבעיה. מפעל הכוח הווירטואלי אמור לפתור את ניתוקי החשמל באזור על ידי כך שהוא עושה שימוש במספר מקורות אנרגיה, במקום להשתמש בתחנת כוח אחת גדולה, ובכך מבטיח אספקה יציבה ואמינה. הפאנלים הסולריים שיותקנו בבתי התושבים יפיקו חשמל שייאגר על ידי יחידות הסלולה ומשם יסופק לצרכנים.

בעלי בתים שישתתפו בפרויקט ייהנו מחשבונות חשמל מופחתים ובו בזמן יפיקו חשמל לרשת החשמל של דרום אוסטרליה. ההתקנה תתבצע ללא תשלום ותמומן על ידי מכירת החשמל העתידית. הפרויקט בן ארבע השנים ממומן על ידי משלמי המיסים באמצעות מענק ממשלתי וקרן ייעודית של מדינת דרום אוסטרליה.

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם