האירועים שלנו

חוקרים ביפן חושפים נורות מרחפות באוויר. על אמת

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

8

Luciola היא נורה רובוטית חדשה ויוצאת דופן, שגודלה כגודל גחלילית ועל כן היא קרויה על שמו של זן גחליליות. משקלה של כל נורה עומד על 16.2 מיליגרמים והיא מפיצה אור אדום ובהיר מספיק כדי לאפשר קריאה לאורה. הגלים האולטרה-סוניים שפולטת Luciola דרך 285 רמקולים זעירים, אינם נשמעים על ידי האוזן האנושית ומאפשרים לנורה לרחף באוויר בדממה.

חוקרים בפרויקט רשת המידע של אוניברסיטת Kawahara שביפן עבדו על Luciola במשך שנתיים תמימות. ההמצאה המופלאה הזאת היא אמנם יפה ונעימה לעין, אבל גם יש לה יכולות יוצאות מן הכלל. ל- Luciolaיש פוטנציאל להיות מיושמת על כל דבר מטכניקת הקרנת מיפוי (טכנולוגיה שמאפשרת להפוך עצמים למשטחי הקרנה ותצוגה) ועד טכנולוגיות של האינטרנט של הדברים.

"בסופו של דבר, התקווה שלי היא שעצמים זעירים שכאלה יהיו בעלי יכולות של טלפונים חכמים וייוצרו כדי לרחף ולעזור לנו בחיי היומיום בדרכים חכמות יותר," אמר המומחה לעיצוב מעגלים אלקטרוניים מקוטו טקאיאמה (Makoto Takamiya).

החוקרים מאמינים שיתאפשר להם לצייד את ה-Luciola בחיישני חום ותנועה, ובכך לאפשר לנורות להעביר מסרים, לעבוד יחד כדי לייצר תצוגות נעות ואפילו לזהות את נוכחותם של בני אדם. פיתוחים נוספים יוכלו להעניק ל-Luciola עוד יכולות, אך יחלוף זמן עד שאלה יתאפשרו. החוקרים מתכוונים להוציא את ה-Luciola לשוק בתוך חמש עד 10 שנים.

אנו תקווה שטקאיאמה אכן צודק ושה-Luciola תרחף לתוך חיינו באלגנטיות, תשפר מכשירים קיימים ותרחיב את האופקים של האפשרויות הטכנולוגיות העומדות בפנינו.

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם