האירועים שלנו

טכנולוגיית חימום חדשה! בניין המשרדים החדש של גוגל יחומם על ידי האדמה עצמה

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

2

בתמונה הראשית – דגם של מתחם המשרדים החדש

הקמפוס החדש של גוגל ב-Bay View שליד סן פרנסיסקו, נבנה בימים אלו על קרקע בבעלותה של נאס"א. בזמן שמילים אלה נכתבות, מנופים מרימים צינורות לגובה רב ומנחיתים אותם לתוך בורות שיורדים לעומק של 25 מטרים לתוך האדמה. זהו שלב שיאפשר לשלושה בנייני משרדים לחמם ולקרר את עצמם, בלי להשתמש בדלקי מאובנים למיניהם – טכנולוגיה שתבדל את משרדיה של גוגל מכל בניין משרדים אחר על פני האדמה, שצורכים כמויות אדירות של אנרגיה כדי לקרר ולחמם את החללים שלו.

המערכת עושה שימוש במשאבות חום גאו-תרמיות ומסתמכת על הטמפרטורה הקבועה בעומק האדמה, שעומדת על 18 מעלות צלסיוס, כדי לקלוט ולדחות חום. גם החום שייפלט מהבניינים יישלח לתוך האדמה לאחסון ולשימוש עתידי. כך, אף על פי שחום האדמה הוא רק 18 מעלות, הבניינים יוכלו להיות חמים יותר בזכות משאבות החום שאוגרות חום.

"בחורף, כשנרצה לחמם את הבניינים, נספוג את חום האדמה ובקיץ, כשנקרר את הבניינים, נפלוט את החום לתוך האדמה ונחמם אותה", אמר אריק סולריין (Eric Solrain) מחברת ההנדסה שעובדת עם גוגל על עיצוב המבנים.

זהו רק חלק אחד מהעיצוב הכולל של הקמפוס, ששואף לקבל את דירוג ה-LEED פלטינום, התקן האמריקאי הגבוה ביותר בדירוג הבנייה הירוקה. מחוץ למבנים, יישתלו מיני צמחים מקומיים על פני שטח פתוח שגודלו 80 דונם. מי גשמים ייאגרו ויטופלו לשימוש חוזר, כאשר החלונות, שימלאו את החללים באור טבעי, יעוצבו באופן שיעזור לציפורים להימנע מהתנגשות בהם. החלונות גם יתאימו את עצמם לאור הטבעי ויחשיכו את עצמם בשעות החשיכה, כדי למנוע זיהום אור. כמו בכל בנייני המשרדים של גוגל, החשמל יופק מאנרגיה מתחדשת וטכנולוגיית החימום החדישה תפחית את פליטת הפחמן למינימום האפשרי.

לעומת החורף, שבמהלכו יסופקו כל צרכי החום ממשאבות החום, בקיץ מסוגלת המערכת לספק 95% מהקירור הנדרש ו-5% הנותרים יסופקו על ידי מגדלי קירור בימים החמים ביותר של השנה.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם