האירועים שלנו

מה יוצא כשמחברים את BMW עם MIT? חומר משנה צורה

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

1

שיתוף פעולה בין ענקית הרכב BMW ובין אוניברסיטת MIT הוליד חומר תלת ממדי מתנפח, שיכול לשנות צורה ודרגת קשיות בקלות. ומה יוצא ל-BMW מכל המחקר הזה? ובכן, אפשר להשתמש בחומר החדשני כדי לעצב את פנים המכוניות, כך שיהיה בר התאמה ורב שימושי. ממתי אנחנו צריכים חומר משנה צורה בתוך המכוניות שלנו? ובכן, איננו זקוקים לו כרגע אבל כולם כבר יודעים שהמכוניות של העתיד יהיו אוטונומיות ולכן, יש להניח שצפוי שינוי רדיקלי בצורה ובפונקציונליות של חלקן הפנימי. בלי הצורך בדוושות ובמושבים שפונים לכיוון הנסיעה, ייתכן שבלחיצת כפתור נוכל לשנות את צורתם של המושבים ותאי המכונית ולהתאים אותם לצרכים שונים.

זוהי בדיוק תוכניתן של BMW ו-MIT, שבתום שנתיים של שיתוף פעולה הציגו חומר מתנפח שמיוצר בהדפסת תלת ממד ועשוי לאפשר את העתיד הבדיוני שתיארנו. החומר הוא למעשה פריטים דמויי בלונים שיכולים לשנות את צורתם ואת דרגת הקשיות שלהם בתוך שניות ספורות. לדברי החוקרים, הדגם שיוצר ניתן להתאמה לכל גודל או צורה, על ידי מניפולציה של לחץ האוויר בכל אחד מתאיו.

"בעתיד, לא יהיה צורך להינעל על צורתה של המכונית, כי פנים המכונית יאפשר שימושים מודולריים", אמרה מרטינה סטרייק (Martina Starke), ראש חטיבת חזון המותג של BMW. "טכנולוגיית החומר מצביעה על עתיד של משטחים שמשתנים לטובת הנוחות של בני האדם", הוסיפה.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם