האירועים שלנו

מזגן חדשני שפועל על מים, לא מזהם את הסביבה ולא פולט חום

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

1

המזגנים שלנו עדיין פועלים על פי עקרונות בני כ-100 שנים ועדיין זוללים הרבה אנרגיה. חוקרים מאוניברסיטת 'נשיונל' בסינגפור החליטו לשנות את המצב ועובדים על חלופה: מזגנים מבוססי מים. המערכת שלהם לא זקוקה לקומפרסורים זוללי חשמל או לכימיקלים שמזיקים לסביבה ויכולה לקרר את האוויר עד ל-18 מעלות צלסיוס.

נוסף למים, שמשמשים לקירור האוויר, המערכת עושה שימוש גם בטכנולוגיית ממברנה חדשנית ששואבת את הלחות מהאוויר. צריכת החשמל ופליטת הפחמן של המערכת נמוכות ב-40% מזו של המזגנים הסטנדרטיים, וזה עוד לא הכול: המערכת לא פולטת אוויר חם אלא פולטת זרם אוויר קר ויבש, לאחר שנשאבה ממנו כל הלחות. בדרך זו, על כל ליטר של מים ניתן לאגור עד 15 ליטרים של מי שתייה, לפי החוקרים, והמים שאותם אוגרת המערכת מהאוויר נקיים פי חמש מהמים שזורמים בברזים בסינגפור.

"את המערכת שלנו אפשר להתאים בקלות לכל תנאי מזג האוויר, מאקלים לח באזורים הטרופיים ועד לאקלים יבש מאוד באזורים מדבריים. נוסף על כך, הן יכולות לפעול גם בסביבות מגורים או בחללים מסחריים, וגם כשמערכת קירור יחידה של מקבץ בניינים בצורה חסכונית באנרגיה", אמר הפרופסור ארנסט צ'ונה (Ernest Chua), מצוות החוקרים. צ'ונה הוסיף שגם הייצור עצמו של המערכת הוא חסכוני והצוות עמל כעת על העיצוב שלה כדי שתהיה ידידותית למשתמש. ומתי היא תהיה זמינה לכולנו? ובכן, החוקרים מקווים ליצור שיתופי פעולה עם גורמים בתעשייה כדי להפיץ את המערכת ברחבי העולם.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם