האירועים שלנו

מכונית שמונעת רק מאנרגיה סולרית תעלה על הכביש כבר ב-2019

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

מכונית סולרית

הסטרטאפ ההולנדי Lightyear זכה בפרס החדשנות בתערוכת CES בזכות ה-Lightyear One, רכב חשמלי שמונע אך ורק על אנרגיה סולרית ומסוגל לנסוע לטווחים של 400-800 קילומטרים.

במשך שנים, הרעיון של מכוניות סולריות מרחף מעל תעשיית הרכב כעתיד רצוי ואפשרי אבל רבים טענו שלא זו בלבד שהרעיון לא מעשי, אלא גם לא ישים. חברות רבות ניסו להתקין תאים סולריים על גבי גגות המכוניות אבל גילו שהם יעילים רק בשילוב עם סוללה מסורתית ורק הוסיפו כמה קילומטרים בודדים לטווח הנסיעה של הרכב.

עד היום, מכוניות סולריות לא נחשבו לאפשרות מציאותית אבל ב-2019 כל זה ישתנה כשיסתיים הייצור של 10 מכוניות Lightyear One, כאשר ארבע מהן כבר נקנו מראש. הסטרטאפ ההולנדי מבטיח כלי רכב שלא רק מונע כולו על ידי השמש, אלא גם פותר את כל האתגרים המסורתיים שקשורים בטכנולוגיה, כמו כיבויים פתאומיים של המנוע וביצועים נמוכים.

מכונית סולרית2

התאים הסולריים של ה- Lightyear One

מכונית סולרית3

ישנן הרבה שאלות שעוד נותרו פתוחות על אף ש-Lightyear One כבר נכנסה לפיתוח, כמו באיזו יעילות ייטען הרכב ביום מעונן או האם המכונית היא בכלל חשמלית, כי עדיין תותקן בה סוללה להטענה ביתית או בנקודות הטענה. לכל הפחות, יהיה מעניין לגלות מה יהיו הביצועים של האלמנטים הסולריים של כלי הרכב הזה והאם הוא ישנה את ענף המכוניות החשמליות לעד.

המשך יבוא…

* התמונות באדיבות Lightyear

 

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם