האירועים שלנו

סוף סוף אפשר להתפרע! נורת LED שלא נשברת

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

3

אם בא לכם, תוכלו לזרוק את נורת ה-LED החדישה Durabulb במורד המדרגות, או לזרוק אותה באיזו קופסה בלי שום הגנה וריפוד, וכלום לא יקרה לה. לפי היצרנית Lighting Science הנורה החדישה היא עמידה, קלת משקל ומסוגלת לעמוד באופן מרשים בחבלות מהסוג הזה, ובעוד רבות אחרות.

למעשה, ה-Durabulb היא הנורה ה(כמעט) בלתי שבירה הראשונה בעולם. הנורה קלת המשקל לא רק צורכת 80% אנרגיה פחות מנורות הליבון המסורתיות בהיותה נורת LED, אלא והודות לעיצוב האולטרה-מחוספס שלה, גם אין צורך להשתמש ביותר מדי חומרי אריזה כדי לשלח אותה – 30% פחות מכמות חומרי האריזה של נורות דומות ליתר דיוק.

הנורה כפעילת סביבה

נורה זו, ששינתה את כללי המשחק, עלתה לאחרונה לכותרות גם בזכות ליאונרדו די-קפריו, שחקן קולנוע ופעיל סביבתי מסור, שאמר "נורה חדשה וחדשנית שגם  צורכת 80% פחות חשמל וגם מגיעה עם תכנית החזרה כך שלא תמצא את דרכה למזבלה".

פיט רמזי (Pete Rumsey) מ-Lighting Science טוען ש"החברה מחויבת ליצירת מוצרים שמקדמים כלכלה בת קיימא אשר מפחיתה את השימוש בפחמן". לדעתו, על ידי בחירה בנורת LED עמידה במקום בנורות ה-LED האחרות, לאמריקאים יש הזדמנות להפחית את פליטת הפחמן הקשורה בתאורת LED ב-20,000 טון בשנה. כמות שוות ערך לזו שתיווצר בעת חציית ארצות הברית במכונית 16,213 פעמים…

הסוד שמאחורי העיצוב

הסוד שמאחורי עיצוב נורת ה-Durabulb הוא כיסוי פלסטיק גמיש וקופצני. בניסוי שערכו ב-Lighting Science הנורה הושלכה מבניין בן שמונה קומות, ספגה מכות עם מחבט טניס ואפילו נשלחה בדואר הרגיל של ארצות הברית ללא אריזה – ועדיין המשיכה לעבוד.

 

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם