האירועים שלנו

פנסי LED ברחוב שעובדים במשרה חלקית כתחנות טעינה למכוניות חשמליות

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

2

הסיפור המרגש של עיריית לוס אנג׳לס יכול ללמד אותנו שיעור חשוב: כאשר אנחנו דבקים במטרה להיות יותר ירוקים ולהפחית בצריכת האנרגיה, אנחנו מצליחים למצוא פתרונות מדליקים, תרתי משמע.

חוץ מהוליווד, מה עוד מיוחד בL.A.?

פרנסי העיר לוס אנג׳לס, ובראשם ראש העירייה אריק גרסטי, החליפו את תאורת הרחוב הישנה, הבזבזנית והמזהמת בנוריות LED חסכניות ששטפו את העיר בגוון צהבהב והוסיפו למטרופולין נדבך של אנרגיה ירוקה ובת קיימא.

3

הפרויקט, שהביא להחלפתם של כ-7,240 קילומטרים של טכנולוגיה מיושנת, נמשך 4 שנים ועלה כ-57 מיליון דולר. כתוצאה מפעולה זו חוסכת העיר 9 מיליון דולרים בשנה בעלויות האנרגיה ובפליטת אלפי טון של CO2.

אבל זה לא נגמר בזה. מאחר שפעולה זו הותירה את תחנות הכוח עם עודף קיבולת – יתרון שלא תוכנן מראש – עלה הרעיון המבריק לנצל קיבולת זו להטענת המכוניות החשמליות בעיר. לפיכך, הוחלט להתקין בהדרגה 100 תחנות טעינה שישרתו מכוניות אלה.

תכנון לקראת כרך בר קיימא

נכון ש-100 תחנות טעינה לא ממש יגרמו למהפכה בעיר שבה נעות כ-6 מיליון מכוניות מדי יום, אבל פרויקט זה, שהוקם תחת הכותרת ״תכנית לכרך בר קיימא״, מכסה כל דבר החל מרעיונות לחיסכון במים דרך דרכים יעילות להסעת המונים וכלה בשיטות להוזלת מחירי הדיור.

לפי התכנון, עד שנת 2025 יהפכו 80% מכלל כלי הרכב שבבעלות העיריה לנטענים חשמלית. לדוגמה, לא מזמן הודיעה משטרת לוס אנג׳לס שהיא הוסיפה לצי הרכבים שלה 100 מכוניות חשמליות – דרך נחמדה להוסיף כמה נוריות בגווני אדום וכחול לנוריות ה-LED הצהבהבות שבתחנות הטעינה:)

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם