פתרון חכם לבעיית מבני הזכוכית הלוהטים בשמש

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

2016-12-19_09-41-51

מבני משרדים מזכוכית הם סגנון חביב מאוד על אדריכלים. הם אווריריים ויחד עם זאת חזקים. קירות הזכוכית מהרצפה עד לתקרה מספקים שפע של אור ומאפשרים לעובדי המשרד להרגיש את החוץ גם כשהם מבלים את מרבית שעות היום בפנים. אבל בימי שמש חמים עלולים החלונות ליצור בוהק ולהפוך את המבנה לחם מאוד ולא נעים, מה שמוביל לשימוש מוגבר בחשמל להפעלת המזגנים.

קירות זכוכית שחוסמים את החום

בניין זכוכית חדש במערב פילדלפיה (שנקרא 3.0 University Place), שתוכנן על ידי משרד האדריכלים The Steward Partnership ובנייתו אמורה להסתיים עד סוף 2018, נועד לפתור את הבעיה. החלונות שלו יקבלו גוון כהה באופן אוטומטי בהתאם לרמת הבהירות של השמש. כך יאפשרו קירות הזכוכית לעובדים ליהנות מהנוף תוך חיסכון ניכר בחשמל.

בדומה לטכנולוגיה הידועה בשם Transition, שבה עדשות המשקפיים מתאימות את עצמן לעוצמת האור, יותקנו חיישנים חכמים בכול קירות הזכוכית שיוכלו לזהות את עוצמת אור השמש ולשנות את גוון הזכוכית בהתאם. אפשר יהיה גם לשלוט בגוון הזכוכית מרחוק.

הכי ידידותיים לסביבה

המבנה ישמש כבניין משרדים לחברות המקומיות ויהיה הבניין המסחרי הראשון בעולם שיקבל את ההסמכה הגבוהה ביותר כמבנה ידידותי לסביבה – פלטינום LEED.

על גג הבניין יותקנו גם פאנלים סולריים וטורבינות רוח שיסייעו לרתום את האנרגיה לטובת משתמשי המבנה. אפשר יהיה גם לאסוף את מי הגשמים מהגג, לטהר אותם ולהסב אותם לשימוש הבניין, כולל הגינה והחצר. מול הבניין יוצבו מתקנים לחניית אופניים ומקומות חנייה מועדפים לרכבים חשמליים והיברידיים.

 

כתובות נוספות שעשויות לעניין אתכם

 • Text_2

  טכנולוגיית חימום חדשה! בניין המשרדים החדש של גוגל יחומם על ידי האדמה עצמה

  2 בתמונה הראשית – דגם של מתחם המשרדים החדש הקמפוס החדש של גוגל ב-Bay View שליד סן פרנסיסקו, נבנה

  קרא עוד
 • Text_2

  שלט אחד (כמעט) לכל מכשירי הבית החכם

  1 Nanoleaf היא חברה לעיצוב גופי תאורה שהשיקה שלט רחוק בצורת תֲּריֹסִרון (גוף הנדסי בעל 12 פאות) אשר

  קרא עוד