האירועים שלנו

צלליות מרחפות בחלל

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

1

האמן ג׳ים קמבל (Jim Campbell), מהנדס שעבד כ-25 שנים בעמק הסיליקון, יצר אפקט אור יוצא דופן באמצעות טכנולוגיית רזולוציה נמוכה. בזמן עבודתו בעמק הסיליקון יצרו ג׳ים ועמיתיו ממירים לטלוויזיית (HD (High definition. העבודה בתחום עוררה אצל ג׳ים את השאלה האם אפשר להשיג משהו מהתבוננות בתמונה ברזולוציה נמוכה, לאחר שמסלקים ממנה כמעט את כל הפרטים שבה? כלומר, האם יש איזושהי מהות שאפשר להפיק מהתמונה לאחר שנפטרים מרוב האינפורמציה שהיא מכילה, ומשאירים בה רק חלק קטן מהאינפורמציה המקורית.

במסגרת ההתנסויות של האמן בתהליך זה, הוא יצר את הפרויקט הגדול ביותר עד כה שמוצג בשדה התעופה של סן דייגו. זהו מיצג ענק מזכוכית שממוקם מעל לראשי העוברים ושבים ומקרין וידאו אשר מציג צלליות של ילדים שוחים במעין חלל מואר. לצורך היצירה, צילם ג׳ים וידאו של ילדים לבושי שחורים שוחים בבריכה, כך שייראו כמו צלליות. הוא השתמש בתכנה מיוחדת להמרת התמונה מרזולוציה גבוהה לנמוכה כדי שיוכל להתאים את מספר הפיקסלים שילכוד, ולסנן אותם החוצה בכול דרך שירצה. את התוצאה המכושפת אפשר לראות בסרטון:

ג׳ים רואה הרבה מהמשותף בין הפיקסלים לאומנות הפסיפס. הוא אומר שבפסיפסים יש דמיון לאלמנטים שקיימים בצילום והם עוזרים להבין מה בעצם מייצג הפיקסל. למשל, כשמתבוננים מקרוב בדמות מפסיפס רואים דמות מצוירת, אבל כשמתרחקים ממנה פתאום הדמות קמה לתחייה ונראית כמו בשר ודם.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם