האירועים שלנו

קסדות אופניים חכמות – ליהנות בלי לאבד את הראש

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

1

שלא כמו גאדג'טים לבישים לכושר, קסדות חכמות מבדלות את עצמן בכך שהן מתאימות לכול מזג אוויר והן תמיד נוחות. בזכות היכולת שלהן לשלוח מסרים אוטומטיים במקרי חירום, הקסדות החכמות מוכיחות שהטכנולוגיה הלבישה הפכה למציאות החדשה בתחום הבטיחות. קבלו את מצעד הקסדות החכמות שלנו.

1. קסדת לייף בים (LifeBEAM)

LifeBEAM SMART Cycling Helmet | Smart Helmet from LifeBEAM on Vimeo.

הקסדה מנטרת את קצב הלב, סופרת קלוריות, מנתחת ביצועים ומגינה על הראש במקרה של נפילה. מלכתחילה פותחה קסדה זו כדי לנטר סימני חיות של טייסים ואסטרונאוטים ורק לאחרונה הוצגה בפני שאר העולם כהתקן כושר לביש.

הטכנולוגיה בקסדה קוראת בעת הרכיבה את אותות הדופק ישירות מהמצח. שתי קרני אור משודרות לעור והשתקפותן נמדדת בתא אלקטרו-אופטי. מאיץ ב-D3 מודד שינויים בכיוון ובמהירות ואלגוריתמים מסירים 'רעש שיוצרת התנועה', ומעבדים את כל הנתונים בזמן אמת.

2. קסדת ליבאול בלינג (Livall Bling)

2

קסדה עם מיקרופון שובר רוח, חיישן  G-sensorוצירי 3-axis, רמקולים בלוטוס ונורות LED מעל לקסדה ומאחוריה, כך שאפשר להשתמש בנייד בבטחה ובלי ידיים. בנוסף, באמצעות יישומון מיוחד, מסרונים שנשלחים לטלפון מומרים אוטומטית להודעות קוליות. החיישן שולח אתראה לאיש קשר שבחרתם בעת פגיעה.

3. קסדת אירווהיל (Airwheel)

קסדה שמאפשרת להקשיב למוסיקה, להקליט וידאו ולהתחבר לנייד. ה-Airwheel C5 כוללת מצלמת היי-דפינישן ועדשה ברוחב של O150 שמסוגלת לצלם וידאו ותמונות ברזולוציה של K2. המצלמה מופעלת בלחיצת כפתור בצד הקסדה. עוצמת הסוללה (2000amAh) מאפשרת להקליט במשך כ-3 שעות ורמת אחסון של 128GB. בנוסף, מודולת WiFi מובנית מאפשרת להתחבר לרשתות ולהעביר את מה שצילמתם. הבלוטוס בקסדה מאפשר להקשיב למוסיקה ולענות לנייד בזמן הרכיבה, בבטחה. למיקרופון יש שובר רוח ופילטר מפחית רעשים.

4. קסדת קלאסון (CLASSON Smart Helmet)

קסדה שמאפשרת לאותת אוטומטית על כוונותיכם לאלה שסביבכם. החיישנים קוראים את תנועת היד שלכם כשאתם עומדים לפנות, ומפעילים את אורות הפנייה שממוקמים על הקסדה מלפנים ומאחור ומבטיחים שרואים אתכם. אורות עצירה נדלקים אוטומטית כשאתם מאטים והקסדה מדווחת שמכונית מתקרבת נמצאת ב'נקודה מתה'. שתי מצלמות מקדימה ומאחור סורקים עבורכם את הסביבה והמידע מופיע באזור המצחייה. אור מהבהב מתחת למצחייה, שאינו מפריע, ומאותת לרוכב שמכונית מתקרבת מאחור.

5. קסדת קורוס לינקס (Coros LINX Smart)

הקסדה משתמשת בטכנולוגיית מוליכות עצם שהופכת את האודיו לוויברציות שעוברות ישירות לאוזן הפנימית מהתקן ברצועה ובכך מאפשרת להאזין למוסיקה ולקבל שיחות בבטחה. כשהאוזניים פתוחות לסביבה בזמן הרכיבה, אתם מסוגלים להיענות לכול מצב שמתרחש במהלך הדרך. בקסדה גם חיישן התראה מסוג G-sensor. ששולח התראה לאיש הקשר שבחרתם במקרה של חשד לפגיעה.

רכיבה נעימה ו… בטוחה!

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם