האירועים שלנו

רעיון מבריק: איך מאירים שכונה חשוכה? פתרון שידהים אתכם בגאונותו

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

3

נתנאל אביאל (Nathanaël Abeille), מעצב אופנה צעיר מצרפת, התעניין בתאורה טבעית מאז ומתמיד, ככל הנראה בגלל שגדל בשכונה צמאה לאור שמש בפריז. לפני כמה שנים, עלה במוחו רעיון מבריק, תרתי משמע.

באחד הבקרים, ישב אביאל בדירתו והשכנים בצידו השני של הרחוב פתחו את החלון באחד החדרים. הזכוכית לכדה את אור השמש והחזירה אותו ישירות לתוך דירתו של אביאל. אוריקה! לפתע הבין אביאל שאפשר לצפות לבנים בחומר מחזיר אור ובכך להאיר מתחמים חשוכים שאור השמש לא מגיע אליהם.

נעביר קדימה כמה שנים. ב-2013, הגיע אביאל לבירת ארגנטינה, בואנוס איירס, ושם פגש את הארכיטקט פרנסיסקו ריברו (Francisco Ribero) ואת העיתונאית סיסיליה פורטונאנטו (Cecilia Fortunato). אביאל סיפר לשניים על הרעיון שלו וכך החל שיתוף הפעולה בין השלושה והם מצאו דרך לצפות לבנים בשכבה מטלית דקה. כך נולד 'פרויקט מחזיר אור', או כפי שהוא קרוי בשפת המקור: Proyecto Reflexión.

4

דגם של הרחוב שבו מותקנות הלבנים

5

הלבנה מחזירת האור

"לכל הפחות, יש להתקין את הלבנים על פני שטח של שני מטרים רבועים, כדי שהן יוכלו להחזיר אור ולהאיר את סביבתן", אמר ריברו. הפרויקט, שיוצא לפועל בזכות מימון המונים, מתקין כעת לבנים לאורך 45 מטרים רבועים בשכונה שלעולם לא תהיה חשוכה עוד, כל עוד תזרח השמש בשמים. פשוט, לו-טק וגאוני.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם