האירועים שלנו

רק נולד וכבר בשימוש: בטון ידידותי לסביבה

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

1

פדריקה בוסקארדו, חוקרת באוניברסיטת ETH שבציריך, היא אחת החוקרים בצוות שהצליח להפחית ב-50% את פליטת ה-CO2 של ייצור בטון. יחד עם השותפים התעשייתיים שלהם, החוקרים מיישמים כעת את הקונספט החדש.

"הטכנולוגיות החדשות שלנו משנות את העולם עקב כך שהצלחנו להפחית ב-50% את כמות הפחמן הדו חמצני שנפלט בעת ייצור הבטון", אומרת החוקרת. "יש לכך השפעה סביבתית משמעותית כי ייצור הבטון אחראי ל-5-8% מכלל פליטות ה-CO2 שמיוצרות על ידי בני האדם ברחבי העולם", היא הוסיפה.

כדי לייצר בטון ידידותי לסביבה, החליפו החוקרים 50% מצמנט הפורטלנד הרגיל בחומרים מקשרים חלופיים, זמינים וזולים. החומרים החלופיים הם או חומרים טבעיים או תוצרי לוואי של תהליכים תעשייתיים אחרים. "וידאנו שהביצועים המכניים של המלט החדש הם טובים ושנוח לעבוד איתו באתר הבנייה על ידי הוספה של תערובות כימיקליות, אשר במקרה הזה היו תמיסת אלקלי וחומרים מפזרים", הסבירה בוסקארדו.

כעת, מתכננים החוקרים להתחיל בניסוי שטח עם החומר המקשר הידידותי לסביבה החדש שיצרו. הם מעורבים בפרויקט פיילוט שבו הם יבנו את קירות החניון יחד עם שותפים תעשייתיים אחרים כמו Sika, LafargeHolcim, Transbeton ו-Tomaselli Gabriel Bau.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם