האירועים שלנו

תאורת הלד הזאת מציעה לעובדים זריקת מרץ כחלופה לקפאין

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax
HyperFocal: 0

HyperFocal: 0

בפראג התקינה חברת פיליפס תאורת לד שתוכנתה כדי להתאים את עצמה לשעון הביולוגי של העובדים במהלך היום. תאורת הלד, שהותקנה במשרדים הראשיים החדשים של חברת האנרגיה הצ'כית Innogy, יכולה למלא את העובדים באותו פרץ אנרגיה שמתקבל לאחר שתיית כוס קפה.

"לקחנו את הידע שצברנו על היתרונות הפיזיולוגיים של התאורה במקומות כמו בתי חולים ובתי ספר, ויישמנו אותו במרחב המשרדי", אמר מנהל הפרויקט מטעם פיליפס, ג'ירי טורק (Jiří Tourek). "אנחנו יודעים שהחשיפה לתאורה בהירה מסוימת למשך שעה יכולה לספק גירוי אנרגטי מעודן בדומה לזה שמתקבל משתיית כוס קפה ולעורר את האנשים שנמצאים בחלל".

HyperFocal: 0

HyperFocal: 0

אבל לא רק לעוצמת האור, שנמדדת ביחידות של לוקס, יש השפעה על רמות האנרגיה שלנו אלא גם לטמפרטורת הצבע שלה, שנמדדות ביחידות קלווין. לפי מחקר של פיליפס, חשיפת גוף האדם לתאורה של 5,000 קלווין ב-780 לוקס למשך זמן של בין שעה לשעתיים, מגבירה את הערנות. בהתבססה על מחקר זה תכנתה פיליפס את רמות הבהירות והחום של האור כך שישתנו בזמנים קבועים כדי להגביר את רמות האנרגיה של העובדים בנקודות קריטיות במהלך יום העבודה.

בתחילת היום, התאורה במשרד מחקה את אור היום הטבעי ומגבירה את רמות האנרגיה באופן טבעי. רמות הבהירות והחום של התאורה פוחתות בהדרגה עד אחרי שעת ארוחת הצהריים, ואז הן עולות חזרה כדי לעזור לאנשי הצוות לעבור את צניחת האנרגיה של אחרי הארוחה. העובדים יכולים לשנות את תוכנית התאורה על פי הצרכים שלהם ואפשר גם להתאים את התאורה למצבים נקודתיים על ידי שימוש בשלט שמותקן על קירות המשרד. לשם הנוחות, אותו השלט גם משמש לפתיחת ולסגירת התריסים.

HyperFocal: 0

HyperFocal: 0

HyperFocal: 0

HyperFocal: 0 

תמונות Signify

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם