האירועים שלנו

תסתכלו לה בלבן של העיניים – מכונית אוטונומית שיוצרת קשר עין

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

יצרנית הרכבים יגואר לנד רובר יצרה מכונית אוטונומית בעלת זוג עיניים שמתקשרת עם הולכי רגל ומסמנת להם מתי בטוח לחצות את הכביש.

אב הטיפוס של המכונית נמצא כעת בשלב המבחן באנגליה במימון ממשלתי וכמו נהגים אנושיים, הוא יוצר קשר עין עם הולכי רגל שנמצאים בקרבתו כדי לסמן להם שהוא ראה אותם ועוצר כדי להניח להם לחצות את הכביש בבטחה. עד כה, השתתפו במחקר יותר מ-500 הולכי רגל.

המכונית היא חלק מסדרת ניסויים שמנוהלים על ידי חטיבת המחקר של יגואר לנד רובר, שבוחנת איך ניתן לעודד בני אדם לסמוך על המכוניות האוטונומיות. במחקר שנערך בארצות הברית, שני שלישים מהאנשים דיווחו שלא יחושו בטוחים לחלוק את הכביש עם מכוניות אוטונומיות בזמן שהם הולכים ברגל או רוכבים על אופניים, והמספרים אף עלו לאור התאונות הקטלניות שהתרחשו בחודשים האחרונים עם מכוניות אוטונומיות.

מכיוון שהחסמים הפסיכולוגיים לשימוש בטכנולוגיית נהיגה אוטונומית חמורים יותר מהחסמים המשפטיים, יגואר לנד רובר עובדת עם פסיכולוגים על המבדקים שהיא עורכת. בפועל, המכוניות האוטונומיות צפויות להפחית את מספר התאונות בכבישים ויצרנית הרכבים מנסה למצוא דרכים יצירתיות להפחית גם את חששות המשתמשים.

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם